Auto na gaz

Specjalizujemy się głównie w profesjonalnym montażu i serwisie instalacji gazowych LPG / CNG. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz ciągłym szkoleniom potrafimy naszym klientom zaoferować wyłącznie nowoczesne i sprawdzone rozwiązania, które kompletujemy indywidualnie dla danego modelu samochodu biorąc pod uwagę specyfikę pojazdu i preferencje klienta. Zastosowanie innowacyjnych komponentów, odpowiednio dobrany system instalacji gazowych LPG / CNG STAG i prawidłowe jego funkcjonowanie, pozwalają na utrzymanie kluczowych parametrów pracy silnika na identycznym poziomie jak przy zasilaniu benzyną.

Na wszelkie nasze prace instalacyjne LPG udzielamy 24-miesięcznej gwarancji bez limitów kilometrów. Wraz z instalacją gazową LPG klienci otrzymują komplet dokumentów niezbędnych do dokonania wpisu „GAZ LPG” w dowodzie rejestracyjnym oraz zaproszenie na bezpłatny przegląd instalacji gazowej po przejechaniu 1000 km.

Samochodowe instalacje LPG są doskonałym sposobem obniżenia kosztów eksploatacji samochodów z silnikami benzynowymi. Nasz warsztat oferuje montaż i serwis samochodowych instalacji zasilania LPG dla wszystkich typów silników benzynowych .

Wyróżnia się 5 typów instalacji zasilania LPG. Typy te zwie się generacjami instalacji LPG ze względu na moment powstania i rodzaj silnika, do którego są dostosowane.

Generacje instalacji autogazu:

I – instalacja mieszalnikowa (podciśnieniowa lub nadciśnieniowa) bez regulacji składu - silniki

II – instalacja mieszalnikowa (podciśnieniowa lub nadciśnieniowa) z elektroniczną regulacją składu mieszanki - silniki

III – instalacja wielopunktowa, o ciągłym zasilaniu gazem w fazie lotnej - silniki

IV – instalacja wielopunktowa zasilania gazem w fazie lotnej, poprzez elektronicznie sterowane zawory (pot. wtryskiwacze) - silniki

V – instalacja wtrysku sekwencyjnego gazu w fazie ciekłej - silniki 

Instalacja gazowa IV generacji

Instalacja gazowa IV generacji - "sekwencja" jest najpowszechniej stosowaną w ostatnim czasie. Gaz dostarczany jest do silnika przez elektrycznie sterowane wtryskiwacze - zamontowane w pobliżu zazwyczaj na kolektorze dolotowym. Dawka paliwa ustalana jest na podstawie infromacji dostarczanych przez centralkę gazową. Takie rozwiązanie zapewnia utrzymanie przyspieszenia oraz prędkości maksymalnej na prawie na takim samym poziomie jak przy zasilaniu benzyną.
W instalacjach gazowych IV generacji dzięki sekwencyjnemu wtryskowi przejście na zasilanie gazem (po uzyskaniu określonej temperatury silnika) oraz na benzynę odbywa się automatycznie. Przełącznik umieszczony wewnątrz pojazdu (zazwyczaj przy kolumnie kierowniczej) sygnalizuje przełączenia się paliwa na gaz oraz stan napełnienia zbiornika zbiornika gazowego.

Zasada działania instalacji gazowych IV generacji:
W układzie tego typu wtryskiwacz gazu działa bardzo podobnie do wtryskiwacza benzyny. Z reduktora ciśnienie gazu doprowadzone jest do wtryskiwaczy zamontowanych na specjalnej listwie paliwowej. Komputer oblicza moment otwierania wtryskiwacza i czas trwania wtrysku dla każdego cylindra osobno.

Zaletami sekwencyjnego wtrysku gazu są:
- znaczne zmniejszenie zużycia paliwa w porównaniu do instalacji poprzednich generacji
- praktycznie zachowanie seryjnych parametrów pojazdu
- zmniejszenie zanieczyszczeń

Info

Zajmujemy się diagnostyką i naprawą całej elektroniki jaka występuje w Państwa samochodzie, począwszy od układów wtryskowych (benzynowych, diesla) poprzez układ klimatyzacji, układów bezpieczeństwa (airbag, ABS, ASR, ESP), obsługą filtra cząstek stałych (FAP, DPF), systemach zabezpieczeń przed kradzieżą (immobiliserów) skończywszy na kompleksowej mechanice pojazdowej.
Dodatkowo zajmujemy się dostarczaniem oraz wymianą butli gazowych na terenie Konina oraz Kleczewa.

Adres

ul. Stodolna 16
62-540 Kleczew

Telefon kontaktowy: 663-758-611